Mamy to! Odznaczenie Doceń Polskie!

Data publikacji:
MAMY TO!!!  KOLEJNE ODZNACZENIE DLA PRODUKTÓW OSM KOWALEW-DOBRZYCA


Eksperci z branży spożywczej potwierdzili najwyższą jakość wyrobów z oferty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Kowalew-Dobrzyca!  MASŁO EKSTRA i SER SMAŻONY zdobyły certyfikaty jakości „Doceń polskie” i tytuły TOP PRODUKT. Oznacza to, że wyroby zdobyły maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Decyzja o przyznaniu prestiżowych wyróżnień zapadła 25 października br., kiedy to w Sosnowcu odbył się XXVI audyt żywności zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Do udziału w październikowej certyfikacji żywności programu „Doceń polskie” zakwalifikowanych zostało 231 produktów.  - Każdy z nich został sprawdzony indywidualnie przez grono specjalistów zawodowo związanych z żywnością i technologią żywienia. Członkowie Loży Ekspertów przyznają wyrobom noty w skali od 1 do 10, ocenie podlegają: smak, wygląd i stosunek jakości produktu do jego ceny. Do zdobycia godła jakości potrzeba minimum 7,5 pkt., zaś wyroby z maksymalnymi notami są honorowane tytułem TOP PRODUKT - wyjaśnia Karolina Szlapańska, organizatorka programu „Doceń polskie”.

Jednym z laureatów audytu jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew-Dobrzyca. Loża Ekspertów programu „Doceń polskie” przyznała znaki jakości i tytuły TOP PRODUKT dwóm propozycjom firmy z Kowalewa, tj. masłu ekstra i serowi smażonemu.

- Certyfikatem „Doceń polskie” nagradzane są tylko artykuły spożywcze pozytywnie ocenione przez Lożę Ekspertów: nie ma innej drogi zdobycia tego znaku jakości. Audyty odbywają się co kwartał, a honorowy patronat nad nimi sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Godło promocyjne jest przyznawane na 2 lata, po tym czasie producent może zgłosić produkt do ponownej oceny -  informuje Marek Bielski, twórca programu promocyjnego „Doceń polskie”.

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Klubu Szefów Kuchni.
Twórca programu „Doceń polskie” jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych.

Źródło tekst i zdjęcia: doceńpolskie.pl